20.03.2018 r. Aktualne warunki na trasach więcej...
MAPA DOJAZDU

Sezon zimowy 2017/2018 Mikołaj rozpoczął startami na zawodach zaliczanych do Pucharu Świata WSA (World Sleddog Association) w Langtaufers w Południowym Tyrolu.  Mikołaj wystartował tam w dwóch kategoriach: 6Dogs-1 oraz 4Dogs-1 (odpowiednio 6 i 4 psy rasy Husky Syberyjski). Trasy w Langtaufers nie należą do najtrudniejszych jednak przebiegają na wysokości ponad 2000 m n.p.m co bardzo często spowalnia psy, które regularnie nie trenują na takich wysokościach. Dodatkowo 4 z 10 psów na których startował Mikołaj to młode psy dla których jest to pierwszy sezon startowy. Pomimo tego Mikołajowi udało się wywalczyć srebrny medal w kategorii 4 psów oraz brązowy medal w kategorii 6 psów oraz zdobyć pierwsze punkty w Pucharze Świata.
 
Styczeń rozpoczął się zawodami w austriackim Werfenweng. W dniach 13-14 stycznia odbyły się tam wyścigi psich zaprzęgów, na które przyjechała czołówka europejskich zawodników. Mikołaj jak zwykle startował w dwóch kategoriach. W kategorii 4Dogs-1 (cztery psy rasy Husky Syberyjski) zdobył złoty medal,  a w kategorii 6Dogs-1 zajął piąte miejsce.
 
Tydzień później, tym razem w niemieckim Tyrolu w miejscowości Unterjoch, odbyły się kolejne zawody zaliczane do Pucharu Świata WSA, na których Mikołaj wystartował w swoich dwóch koronnych kategoriach. Trasy w Unterjoch, leżące na wysokości 1100 m n.p.m należą do najtrudniejszych w Europie. Tym razem udało się zdobyć dwa medale: srebrny w kategorii 4Dogs-1 i brązowy w kategorii 6Dogs-1.
 
Podwójnym sukcesem zakończył Mikołaj swój udział w zawodach Pucharu Wyszehradzkiego 2018. Zawody miały miejsce na trasach narciarstwa biegowego w Kralikach koło Banskiej Bystricy na Słowacji. Na starcie stanęli najlepsi zawodnicy psich zaprzęgów z czterech państw Grupy Wyszehradzkiej: Polski, Słowacji, Czech i Węgier. Trasa trudna: górzysta, wiele zakrętów, trawersy, ale przez to ciekawa. Mikołaj startował w dwóch klasach: 4 husky C1 i Open O1. Po pierwszym dniu zawodów miał najlepsze czasy w obu kategoriach. Na drugi dzień poprawił jeszcze swoje wyniki, nie dając szansy konkurentom. Tym samym zajął dwa pierwsze miejsca w obu klasach i zdobył dwa Puchary Wyszehradzkie.
 
Krótki film ze startu Mikołaja na Mistrzostwach Niemiec
https://www.youtube.com/watch?v=WdusD9EUn84&feature=youtu.be

 
W lutym Mikołaj Włodarczyk startował w dwóch bardzo prestiżowych zawodach.
2-3 lutego w Vermiglio we włoskich Dolomitach rozegrane zostały wyścigi zaliczane do Pucharu Świata WSA. Dodatkowo były to Otwarte Mistrzostwa Włoch.  Aby trenować wszystkie psy, Mikołaj tym razem wystartował aż w trzech kategoriach, zdobywają złoty medal w kategorii 4Dogs-1 (jednocześnie tytuł Międzynarodowego Mistrza Włoch), VI miejsce w kategorii 6Dogs-1 oraz IV miejsce w kategorii 2Dogs-1.
 
Po tygodniu przerwy w startach na zawodach, za to po intensywnych treningach na śniegu na trasach biegowych na Mogielicy, 17-18 lutego Mikołaj zdecydował się wystartować na Otwartych Mistrzostwach Niemiec we Fraenwald (Rejon Turyngia). Tam powtórzył sukces z Vermiglio zdobywając złoty medal w kategorii 4Dogs-1 oraz po raz kolejny VI miejsce w kategorii 6Dogs-1.
 
To były ostatnie starty Mikołaja przed wyjazdem na Mistrzostwa Świata World Sleddog Association, które odbędą się w Sveg w Szwecji w dniach 9-11 marca 2018. Teraz pozostały już tylko treningi. Całe szczęście mamy śnieg na terenach wokół Mogielicy. W imieniu Mikołaja i jego rodziców Dziękujemy Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka" za perfekcyjnie przygotowane trasy oraz wspaniałe przyjęcie z jakim spotykamy się ze strony narciarzy biegowych