Sezon zimowy 2017/2018 na Mogielicy oficjalnie zakończony! więcej...
MAPA DOJAZDU

Trasy narciarstwa biegowego na Mogielicy cieszą się zainteresowaniem również wśród młodzieży. To właśnie na nich uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Limanowej 9 marca doskonalili swoje umiejętności narciarstwa biegowego podczas jednej z lekcji wychowania fizycznego.


Jak informuje na swojej stronie Zespół Szkół nr 1 w Limanowej- młodzież ekonoma cieszyła się urokami tras narciarskich na Mogielicy – dodając, że uczniowie ćwiczyli się w narciarstwie biegowym pod okiem nauczyciela na plenerowej lekcji WF- u.

Mimo, że w kalendarzu już wiosna, pogoda nadal zachwyca nas zimową aurą, dlatego zapraszamy do skorzystania z zimowych aktywiści dostępnych na naszych trasach na Mogielicy. Narciarskie trasy biegowe wraz z towarzyszącą infrastrukturą są doskonałym miejscem aktywnego spędzania czasu dla miłośników sportu. Zachwycą Was tutaj niepowtarzalne widoki na góry Beskidu Wyspowego: Łopień, Ćwilin, Jasień, Beskid Sądecki, Gorce, Pieniny i Tatry. Zapewniamy bezpłatny dostęp do sprzętu sportowego w tym 180 par nart z butami do biegów, 60 rowerów górskich kijki do nordic walkingu oraz sprzętu sportowy dla osób niepełnosprawnych.Czekają na Was następujące trasy narciarstwa biegowego:

Trasa „Mogielica” zlokalizowana na terenie gmin: Słopnice, Dobra, przeznaczona dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności narciarskie prowadzona leśnymi stokami( ok. 750-850 m n.p.m.), wokół najwyższego szczytu Mogielicy – o łącznej długości ok. 25 km. Początek i koniec trasy wyznaczają parkingi: przy Krzyżu Partyzanckim na Wyrębiskach oraz na osiedlu Groń w Słopnicach. Ponadto trasa posiada kilka alternatywnych zejść.

Trasa „Zalesie” zlokalizowana na terenie gminy Kamienica, przeznaczona dla osób, które rozpoczynają przygodę z narciarstwem biegowym, prowadzona wzdłuż istniejących dróg leśnych o łącznej długości 5,5 km. Początek i koniec trasy znajduje się na terenie stadionu piłkarskiego klubu sportowego „Zalesianka”. Trasy są oznakowane, a w miejscach postojowych, z których można podziwiać panoramy rozległych pasm górskich, rozmieszczone są wiaty oraz ławo-stoły. Trasy znajdują się na obszarze Lasów Państwowych.

Polana Stumorgowa pod Mogielicą nowa trasa położona na wysokości 1050-1100 m n.p. Nowa polana jest największą polaną w całym Beskidzie Wyspowym. Trasa ma 2 km długości i przebiega po niebieskim szlaku turystyczny, który prowadzi na Mogielicę i łączy się z trasą 21 km w okolicach 6 km.