Sezon zimowy 2017/2018 na Mogielicy oficjalnie zakończony! więcej...
MAPA DOJAZDU


Sezon 2017/2018 dla amatorów zimowego szaleństwa został zakończony. Trasy narciarstwa biegowego w rejonie Góry Mogielica odwiedziły rzesze turystów nie tylko z terenu powiatu limanowskiego, województwa małopolskiego ale również z całej Polski. Wielu spośród turystów po raz pierwszy spróbowało swoich sił w narciarstwie biegowym. Niektórzy odnaleźli nową pasję, którą z pewnością będą rozwijać w kolejnych sezonach.


Do sezonu wiosenno-letniego został już przygotowany sprzęt, który można bezpłatnie wypożyczyć codziennie w godzinach 9.00- 17.00 w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS "Zalesianka". Na turystów czekają rowery górskie, kijki do nordic walking, dla osób niepełnosprawnych przygotowano specjalny sprzęt sportowy. Dodatkowo każdy zainteresowany może na bieżąco śledzić pogodę i aktualne warunki na trasach rejestrowane przez zamontowaną na budynku Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS "Zalesianka" w Zalesiu kamerę live.


Warto wspomnieć, że Mogielica to masyw górski położony na splocie trzech gmin Kamienica, Słopnice oraz Dobra. Jest najwyższym szczytem Beskidu Wyspowego (1170 m. n.p.m.).Wiosną również zachwycają tu wędrowców niepowtarzalne widoki panoramiczne  na góry Beskidu Wyspowego: Łopień, Ćwilin, Jasień, Beskid Sądecki, Gorce, Pieniny oraz Tatry.


Mogielica od dawna była celem wycieczek turystycznych, czego przykładem może być organizacja corocznego złazu turystycznego na szczycie góry w sezonie letnim.

 

Dziękujemy wszystkim za korzystanie z Tras Narciarstwa Biegowego w rejonie Góry Mogielica

w sezonie zimowym i już dziś zapraszamy do aktywnego wypoczynku w okresie wiosenno -letnim!