W związku z zakończeniem w dniu 31.12.2019 r. okresem trwałości projektu pn. „Budowa narciarskich tras biegowych z funkcją rekreacji letniej w rejonie Góry Mogielica wraz z infrastrukturą towarzyszącą” uprzejmie informujemy, iż od dnia 02.01.2020 r. wypożyczenie sprzętu sportowego będzie PŁATNE!

Główną bazą kompleksu pozostanie Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka” w Zalesiu, będzie to jedyne miejsce gdzie można wypożyczyć sprzęt sportowy. Do dyspozycji turystów pozostaje parking oraz budynek obsługi, gdzie znajduje się płatna wypożyczalnia sprzętu, która została wyposażona  w 180 par nart z butami do biegów narciarskich, 60 rowerów górskich, kijki do nordic walking, a także  sprzęt sportowy dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się duża szatnia, toalety i sala dla gości ze stołami, ławami i kaflowym kominkiem. Pozostałe punkty wypożyczania sprzętu w szkołach w Słopnicach i Jurkowie nie będą funkcjonować.

Trasami zarządzać będzie nadal Powiat Limanowski przy wsparciu gmin Kamienica, Słopnice, Dobra oraz współpracy z Nadleśnictwem Limanowa.

- Sezon zimowy przed nami, serdecznie zapraszam do odwiedzenia Powiatu Limanowskiego i skorzystania z atrakcji turystycznych naszego regionu. Jedną z nich są trasy narciarstwa biegowego w rejonie góry Mogielica, które pełnią również funkcję całorocznych tras – mówi Mieczysław Uryga Starosta Limanowski – z racji zakończenia okresu trwałości projektu od nowego 2020 roku wypożyczenie sprzętu sportowego będzie płatne. W miarę dalszego rozwoju infrastruktury technicznej w cenniku pojawi się także opłata za wejście na trasy. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w powstanie i prowadzenie tej infrastruktury turystyczno-sportowej. Dziękuję wójtom gmin Kamienica, Słopnice i Dobra oraz Nadleśnictwu Limanowa za współpracę i kontynuację wcześniej podjętych zobowiązań. Cieszę się, że nadal będziemy wspólnie dążyć do rozwoju tego miejsca.

 

Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka" (wypożyczalnia sprzętu) czynne jest 7 dni w tygodniu w godz. od 9.00 do 17.00.

Wypożyczalnia zamknięta jest w dniach:

25.12, 01.01, Niedziela Wielkanocna, Poniedziałek Wielkanocny, 1 listopada

 

Bieżące informacje o warunkach są podawane na stronie http://www.trasymogielica.pl

 

Przypomnijmy:

Na miłośników narciarstwa biegowego czekają trzy, zróżnicowane pod względem trudności i długości trasy.

1. Najdłuższa z nich to TRASA MOGIELICA, mająca aż 21 km. Trasa zlokalizowana jest na terenie gmin: Słopnice i Dobra, przeznaczona dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności narciarskie. Prowadzona jest leśnymi stokówkami (ok. 750-850  m. n.p.m.), wokół najwyższego szczytu Mogielicy. Pętla o długości 21 km zaczyna się i kończy przy parkingu na „Wyrębiskach”, oddalonego od wypożyczalni o 3 km – przy zielonym i żółtym szlaku turystycznym.

2. Drugą co do długości jest TRASA RODZINNA 6 km. Trasa przebiega przez pierwszych 6 km trasy Mogielica. W większości występują łagodne odcinki z przeznaczeniem do rekreacji rodzinnej. Po 6 km powrót tą samą drogą do parkingu na „Wyrębiskach”.

3. TRASA na POLANIE STUMORGOWEJ 2 km. Trasa zlokalizowana na Polanie Stumorgowej pod Mogielicą - utworzona w zależności od warunków pogodowych. Znajduje się na wysokości1050-1100 metrów. Przebiega po niebieskim szlaku turystycznym, który prowadzi na Mogielicę. Wejście na polanę znajduje się na 6 km trasy Mogielica. Trasa łagodna z przeznaczeniem do narciarstwa biegowego

Na uczących się dopiero jazdy na nartach czeka zaś „mała pętla” przy stadionie LKS Zalesianka o długości 1200 metrów.

 

Trasy przygotowywane są:

- raz w tygodniu jeżeli pozwalają na to warunki atmosferyczne (pokrywa śniegu powyżej 30cm, temperatura ujemna),

- po intensywnych opadach śniegu,

- jeżeli ślad na trasie został zniszczony na dłuższym odcinku,.

- oraz na zawody.

 

 

CENNIK WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU NARCIARSKIEGO
od 2.01.2020 r.

 

do 2 h

do 4 h

1 dzień

Komplet sprzętu

(narty, buty, kijki)

 

20 zł

25 zł

30 zł

Narty

10 zł

15 zł

25 zł

Buty

 

10 zł

12 zł

15 zł

Kijki

5 zł

7 zł

10 zł

Komplet sprzętu JUNIOR (narty, buty, kijki)

15 zł

20 zł

25 zł

Narty JUNIOR

5 zł

7 zł

10 zł

Buty JUNIOR

5 zł

7 zł

10 zł

Kijki JUNIOR

5 zł

7 zł

10 zł

 

 

CENNIK DLA GRUPY MINIMUM 10-CIO OSOBOWEJ

 

1 dzień

Komplet sprzętu (narty, buty, kijki)

 

25 zł

 

SERWIS NART I ROWERÓW

Serwis nart

30 zł

Serwis rowerów:

Regulacja przerzutek

Naprawa hamulców

Wymiana dętki

Łatka

Mycie

 

10 zł

10 zł

25 zł

10 zł

10 zł

 

WYPOŻYCZALNIA - LATO

 

do 2 h

do 4 h

1 dzień

Wypożyczenie roweru

15 zł

20 zł

30 zł

Kask

5 zł

7 zł

10 zł

Kije Nordic Walking

5 zł

7 zł

10 zł

 


Wszelkie informacje dotyczące narciarskich tras biegowych pod numerem:
 

kom: 600 070 948, tel: (18) 33-75-800

 

PŁATNA WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU:
Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka"
34-608 Zalesie, w Gminie Kamienica
tel. 600 070 948
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.