Czynne od Środy do Niedzieli w godzinach 9- 17 . Poniedziałek- Wtorek Zamknięte

Aktualności

Umowa na trasy wokół Mogielicy podpisana

13.01.2022

11 stycznia została podpisana umowa o współpracy z Nadleśnictwem Limanowa, dzięki której Powiat Limanowski może już ósmy sezon zimowy, przygotowywać trasy narciarstwa biegowego wokół góry Mogielica.

Umowę podpisali Mieczysław Uryga Starosta Limanowski i Agata Zięba Wicestarosta Limanowski oraz Janusz Krywult Nadleśniczy Nadleśnictwa Limanowa.– To już kolejny rok, gdzie dzięki współpracy z Nadleśnictwem możemy korzystać z dróg leśnych w celach rekreacyjnych i sportowych – powiedział Mieczysław Uryga Starosta Limanowski – W miejscowości Zalesie mamy wypożyczalnię nart, rowerów i innych sprzętów sportowych. Stacjonuje tam także ratrak. Dzierżawiąc drogi leśne, posiadamy niezbędną infrastrukturę do organizacji aktywnego wypoczynku w tym urokliwym miejscu. Dziękuję panu Nadleśniczemu i pozostałym leśnikom, za udostępnienie dróg leśnych, ale także za zaangażowanie i podejmowane działania w celu rozwoju terenu wokół góry Mogielica. Doceniamy także współpracę z gminami Kamienica, Słopnice i Dobra. Dzięki temu jesteśmy w stanie prowadzić jedną z głównych atrakcji Powiatu Limanowskiego".

Przypomnijmy:
Najdłuższa trasa MOGIELICA, ma aż 21 km. Kolejna to trasa RODZINNA przebiegająca przez pierwszych 6 km trasy Mogielica. Malownicza z przepięknymi widokami z jednej strony na Tatry, a z drugiej na Kraków, jest ponad 2 kilometrowa trasa NA POLANIE STUMORGOWEJ (zimą przygotowana w zależności od warunków pogodowych). Trasa ta znajduje się na wysokości 1050-1100 metrów. Na uczących się dopiero jazdy na nartach czeka „mała pętla” przy stadionie LKS Zalesianka o długości 1000 metrów.
Z tras można korzystać cały rok. W sezonie zimowym szlaki i drogi leśne pełnią funkcję tras narciarstwa biegowego, które przygotowywane są ratrakiem. Na większości odcinków zakładane są dwa ślady. Ratrak wyjeżdża przynajmniej 3 razy w tygodniu, jeżeli pozwalają na to warunki atmosferyczne, ale także po intensywnych opadach śniegu lub kiedy ślad na trasie został zniszczony na dłuższym odcinku.

Zapraszamy do wypożyczalni w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka”. Posiadamy narty biegowe z butami, rowery górskie, kijki do nordic walking, a także sprzęt sportowy dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się duża szatnia, toalety i sala kominkowa ze stołami i ławami.
WYPOŻYCZALNIA SPRZĘTU:
Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka”
34-608 Zalesie, w Gminie Kamienica
tel. 600 070 948
www.trasymogielica.pl
e-mail: trasy.mogielica@onet.pl

Kontakt

Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka" 34-608 Zalesie, w Gminie Kamienica