Czynne od Środy do Niedzieli w godzinach 9- 17 . Poniedziałek- Wtorek Zamknięte

Zaplanuj pobyt

Letnie atrakcje

Narciarskie trasy biegowe wraz z towarzyszącą infrastrukturą są doskonałym miejscem aktywnego spędzania czasu dla miłośników sportu. Latem jak i zimą wędrowców zachwycają tu niepowtarzalne widoki na góry Beskidu Wyspowego: Łopień, Ćwilin, Jasień, Beskid Sądecki, Gorce, Pieniny i Tatry. W sezonie letnim trasy są uzupełnieniem szlaków turystycznych, ścieżek rowerowych czy konnych. W Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka" 34-608 Zalesie, istnieje możliwość odpłatnego wypożyczenia sprzętu sportowego w tym: narty z butami do biegów, rowery górskie, kijki do nordic walkingu oraz sprzęt sportowy dla osób niepełnosprawnych.

Zobaczcie przepiękny film promujący nasze wielofunkcyjne Trasy wokół góry Mogielica   

AKTYWNIE ZIMĄ

W sezonie zimowym szlaki i drogi leśne pełnią funkcję tras narciarstwa biegowego, które przygotowywane są ratrakiem.

Opis TRAS:

1. TRASA MOGIELICA - 21 km. Trasa zlokalizowana jest na terenie gmin: Kamienica, Słopnice i Dobra, przeznaczona dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności narciarskie. Prowadzona jest leśnymi stokówkami (ok. 750 - 1000 m. n.p.m.), wokół najwyższego szczytu Mogielicy. Pętla o długości 21 km zaczyna się i kończy przy parkingu na „Wyrębiskach”, oddalonego od wypożyczalni o 3 km – przy zielonym i żółtym szlaku turystycznym.

2. TRASA RODZINNA - 6 km. Trasa przebiega przez pierwszych 6 km trasy Mogielica.
W większości występują łagodne odcinki z przeznaczeniem do rekreacji rodzinnej. Po
6 km powrót tą samą drogą do parkingu na „Wyrębiskach”.

3. TRASA na POLANIE STUMORGOWEJ - 2 km. Trasa zlokalizowana na Polanie Stumorgowej pod Mogielicą - utworzona w zależności od warunków pogodowych. Znajduje się na wysokości 1050-1100 metrów. Przebiega po niebieskim szlaku turystycznym, który prowadzi na Mogielicę. Wejście na polanę znajduje się na 6 km trasy Mogielica. Trasa łagodna z przeznaczeniem do narciarstwa biegowego

4. Na uczących się dopiero jazdy na nartach czeka zaś „Mała pętla” przy wypożyczalni sprzętu obok stadionu LKS Zalesianka. Długość uzależniona od warunków pogodowych.

Trasy przygotowywane są:

- raz w tygodniu jeżeli pozwalają na to warunki atmosferyczne (pokrywa śniegu powyżej 30cm, temperatura ujemna),
- po intensywnych opadach śniegu,
- jeżeli ślad na trasie został zniszczony na dłuższym odcinku,.
- oraz na zawody.


Kontakt

Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka" 34-608 Zalesie, w Gminie Kamienica