Trasy "Mogielica"

Poczuj wolność przyrody na trasach AKTYWNA MOGIELICA

Trasy wokół góry Mogielica to idealne miejsce by spędzić aktywnie czas z rodziną. Znajdują się tutaj również miejsca dla bardziej wymagających miłośników sportu. Przygotowanych łącznie jest 25 km tras, położonych w malowniczych terenach Beskidu Wyspowego na wysokości ponad 800 m n.p.m. Z tras można korzystać cały rok. Miłośników jazdy rowerowej, nordick walking i pieszych wędrówek, zapraszamy w sezonie letnim. W sezonie zimowym szlaki i drogi leśne pełnią funkcję tras narciarstwa biegowego, które przygotowywane są ratrakiem.

Opis TRAS:

1. TRASA MOGIELICA - 21 km. Trasa zlokalizowana jest na terenie gmin: Kamienica, Słopnice i Dobra, przeznaczona dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności narciarskie. Prowadzona jest leśnymi stokówkami (ok. 750 - 1000 m. n.p.m.), wokół najwyższego szczytu Mogielicy. Pętla o długości 21 km zaczyna się i kończy przy parkingu na „Wyrębiskach”, oddalonego od wypożyczalni o 3 km – przy zielonym i żółtym szlaku turystycznym.

2. TRASA RODZINNA - 6 km. Trasa przebiega przez pierwszych 6 km trasy Mogielica.
W większości występują łagodne odcinki z przeznaczeniem do rekreacji rodzinnej. Po
6 km powrót tą samą drogą do parkingu na „Wyrębiskach”.

3. TRASA na POLANIE STUMORGOWEJ - 2 km. Trasa zlokalizowana na Polanie Stumorgowej pod Mogielicą - utworzona w zależności od warunków pogodowych. Znajduje się na wysokości 1050-1100 metrów. Przebiega po niebieskim szlaku turystycznym, który prowadzi na Mogielicę. Wejście na polanę znajduje się na 6 km trasy Mogielica. Trasa łagodna z przeznaczeniem do narciarstwa biegowego

4. Na uczących się dopiero jazdy na nartach czeka zaś „Mała pętla” przy wypożyczalni sprzętu obok stadionu LKS Zalesianka. Długość uzależniona od warunków pogodowych.

Trasy przygotowywane są:

- raz w tygodniu jeżeli pozwalają na to warunki atmosferyczne (pokrywa śniegu powyżej 30cm, temperatura ujemna),
- po intensywnych opadach śniegu,
- jeżeli ślad na trasie został zniszczony na dłuższym odcinku,.
- oraz na zawody.

W ramach projektu „Modernizacja infrastruktury turystycznej i oznakowania tras wokół Góry Mogielica w Beskidzie Wyspowym” realizowanego przez Lokalną Organizację Turystyczną Powiatu Limanowskiego powstał film promujący trasy. Link do filmu....

Kontakt

Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka" 34-608 Zalesie, w Gminie Kamienica